ÖNSÖZ Abdülaziz DUMAN (Okul Müdürü)

ÖNSÖZ Abdülaziz DUMAN (Okul Müdürü)

Yeni bir dergi mevsiminden, yeni bir bahardan merhaba.

Önde ve öncü, proje okulu Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesinde her günümüz bir önceki günden daha bereketli geçmektedir. Okulumuzda hepimiz ulvî bir mefkûreyle, “Önde ve Öncü gençlik için her gün daha ileriye” şiarıyla çalışmaya devam ediyoruz. İlerlediğimiz yol, istikamet ve maarif yoludur. Bu yolda idarecilerimizden öğretmenlerimize, bütün maarif kadromuzla köklü ilim geleneğimizi ihya edebileceğimiz, geleceğin nesillerine geleceğin eğitimini verebileceğimiz sosyal, akademik ve manevi alanlarda gelişimlerini sağlayabileceğimiz çalışmalar yürütüyoruz.

Öğrencilerimizin her birinin ayrı ayrı şahsiyetler olduğu bilinciyle, kendilerine özgü meziyetleri ortaya çıkarıp onların yetenek ve idealleri doğrultusunda en
iyi şekilde eğitim alabilmeleri için uğraş veriyoruz. Bu minvalde veli, öğretmen ve öğrencilerimizle kendimize yeni bir vizyon belirlemiş bulunuyoruz.

Vizyonumuz:
“İstişareye önem veren bir yönetim anlayışıyla, akademik başarısı yüksek, Arapça' ya hakim, milletine ve insanlığa hizmeti vazife addeden; ahlaklı; adalet, feraset ve sorumluluk sahibi, öncü nesiller yetiştiren bir kurum olmak.” Okulumuz yapılan çalışmalar neticesinde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Öncü İmam Hatip” seçilmiştir. Bu sene içerisinde temizlik ve hijyen değerlendirmeleri neticesinde “Beyaz Bayrak” sertifikası alınmış, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Yayıncılık sertifikası verilmiş, Medipol Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi başta olmak üzere, çeşitli üniversiteler ile tercih bursları ve bilimsel ve sosyal işbirliği alanlarında protokoller imzalanmıştır.

Tarih içerisinde hayli badireler atlatan aziz milletimizin dünya genelinde hak ettiği yere gelebilmesi için ileride tüm insanlığa faydası dokunacak nesilleri yetiştirmekten büyük bir onur duyuyoruz. Umuyoruz ki şimdinin gençleri, yarının yetişkinleri olan bu nesil, dünyanın neresinde olursa olsun hangi ırktan, dinden, mezhepten, meşrepten olursa olsun, haksızın karşısında haklının yanında; zalimin karşısında mazlumun yanında olabilmek için, her açıdan kendisini en iyi şekilde yetiştirecektir.

Tüm bu söylediğimiz şeyler çerçevesinde AYNEYN dergimizin 3. sayısını sizlerle buluşturuyoruz. AYNEYN yine dopdolu, yine doyurucu, yine öğrencilerimizin kaleminden, yine öğrencilerimizin gönüllerinden...

Bu vesileyle, okulumuza büyük katkılar sunan Pendik Belediye Başkanımız Sayın Dr. Kenan ŞAHİN'e, Pendik Belediyesi yönetici ve çalışanlarına, PEKDER’e, başta başkanı Ali YILDIRAN olmak üzere okul aile birliğimize, akademik kurulumuza ve okulumuza maddi manevi katkı sunan müesseselere çok teşekkür ediyorum.

İmam-Hatipli olma bilincini öğrencilerimize aşılamaya çalışan, okulumuzdaki mesleki çalışmalarla yakinen ilgilenen ve fedakârca yürüten, şimdi de bu güzel eseri ortaya çıkaran İHL Meslek Dersleri
Öğretmenimiz Avni ALTAŞ’a, Mesleki Tatbikat Kulübü öğrencilerimize, dergiye yazı ve eserleriyle destek veren gençlerimize çok teşekkür ediyorum.

Önde ve Öncü gençlik için her gün daha ileriye...

İçeriği Paylaşabilirsiniz:

Copyright © 2020 - Ömer Çam AİHL Kültür Portalı. Tüm Hakları Saklıdır.