Editörden- Avni ALTAŞ (Meslek dersleri Öğretmeni)

Editörden- Avni ALTAŞ (Meslek dersleri Öğretmeni)

Bismillahirrahmanirrahim.

Hamd Allah’a, salât ve selâm, O'nun kulu ve elçisi Hz. Muhammed’e (sav) ve ona tabi olanların üzerine olsun.

Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslekî Tatbikat Kulübü olarak, dergimiz “Ayneyn”in üçüncü sayısıyla huzurlarınızdayız. Allah ve Resûlü’ne olan sadakat nöbetimizin adına biz “Ayneyn” dedik. İlk sayımızda “Namaz” konusunu işlemiştik. Geçen sayımızda “İstikamet” demiştik.

Bu sayımızda ise; bir muhasebe yapmak niyetiyle “Nefsin Eğitimi” üzerinde durarak kendimize bir yolculuk yapalım, nefsimizle hesaplaşalım istedik. Bunun için kapak konumuzu ''Hesaplaşma Vakti'' olarak belirledik. Zira nefsimizle hesaplaşmadan onu eğitemeyiz. Bu sayımızda yine dolu dolu olduğunu düşündüğümüz bir dergi ile huzurlarınızdayız. Kapak konumuzla ilgili olarak alanında söz sahibi olan iki muhterem insan ile söyleşiler yaptık.

Sayın Muhyiddin ŞEKÛR ile kıtalar ötesinden, röportaj yaptık. Bu röportajda onun, modern dünyada Müslüman olmaya, derviş olmanın anlamına ve nefse ve onun eğitimine dair görüşlerini okuyabilirsiniz.

Bu sayıda ayrıca Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Tahir YAREN ile yapılan söyleşimiz var. Bu söyleşide de, nefsin mertebeleri, nefisle mücadelenin keyfiyeti ve zorunluluğu gibi konulardaki fikirlerini okuyacağız. Bunlara ilaveten yine öğrencilerimizin, o genç dimağlarından süzülen, profesyonel değil belki ama, son derece samimi duygularla yazılmış birbirinden güzel yazılar, Müslüman coğrafyanın acısını yüreklerimizde hissettirecek şiirler göreceğiz.

Bu vesileyle öncelikle röportaj taleplerimizi geri çevirmeyen Sayın Muhyiddin ŞEKÛR’a ve asistanı Zeynep Hanım’a, Prof. Dr. Tahir YAREN’e, derginin bu haliyle elimize ulaşmasında her türlü maddi ve manevi desteği sağlayan Okul Müdürümüz Abdülaziz DUMAN'a, tashihte emeği geçen Müdür yardımcımız Abdülkerim ERSAN’a, grafik ve tasarımda Enes Malik YASAN’a ve yazılarıyla katkıda bulunan değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

Yeniden buluşmak niyetiyle Allah’a emanet olunuz

İçeriği Paylaşabilirsiniz:

Copyright © 2020 - Ömer Çam AİHL Kültür Portalı. Tüm Hakları Saklıdır.